התקשרו: 051-2441356

                            שעות פעילות:

                    ימים א-ה  09:00 -22:00

                    יום ו'          09:00-13:00

                    יש לתאם הגעה מראש !!!

מידע מקצועי- הדף בבניה (מוזמנים להציע נושאים להוספה לדף) כאן תוכלו לקבל מידע מקצועי, קישורים לאתרים ולשאול אותי שאלות מקצועיות

כוסות רוח / גוואשה
כוסות רוח נמצאות בשימוש אלפי שנים ברחבי עולם. זוהי שיטת טיפול אלטרנטיבית. טיפול בכוסות רוח הוא טיפול אפקטיבי ויעיל, הנעשה לרוב כחלק מטיפול אלטרנטיבי אחר. מתי להשתמש בכוסות רוח שבהם כדאי להשתמש בכוסות הם כאבי שרירים תפוסים, כאבים שונים ושלבים ראשונים של התקררות  או בעיות נשימה למינהן. כוסות רוח יכולות להיות ממגוון חומרים אצלנו משתמשים בפלסטיק.
גוואשה = משמעות המילה בסינית היא גווא = לשפשף + שה = אדמומיות/חום. ביחד, "לשפשף עד שהעור הופך לאדום". הגוואשה עצמו הוא כלי מסורתי שמשמש ברפואה סינית לטיפול בכאבי שרירים, בבעיות מפרקים, לחיזוק מערכת החיסון ועוד.
מה עושים בטיפול בכוסות רוח:כוסות רוח מוצמדות לעור בעזרת ואקום. לכוסות הפלסטיק מחוברת משאבה היוצרת את הואקום הדרוש לפי הפתולוגיה או יכולות המטופל.
מה אני ארגיש: בהנחת כוסות רוח על הגוף, ישנה תחושה של יניקה או שאיבה של העור, שאיננה כואבת.
טיפול בכוסות רוח גורם לתנועה חזקה מאד של אנרגיה (צ'י) ודם אל פני השטח של העור. במהלך הטיפול נפגעים כלי דם קטנים הצמודים לעור ונוצר שטף דם. פעולה זו יכולה להקל משמעותית על כאבים מסוגים שונים, ולשחרר את הגוף מהשפעתו של קור שחדר פנימה - אותו אנו חווים כשלב התחלתי של הצטננות. משך הזמן שמשאירים את הכוס בין 15 דקות ל25 דקות. יש טיפולים שלא נוגעים בכוסות ואחרים שבמהלך הטיפול על מנת לזרז ולהמריץ דם ואנרגיה מבצעים "הרצה" עם הכוסות – כלומר מזיזים את הכוסות ממקום למקום.  לאחר הטיפול חשוב לשמור על המקום מחומם ולא חשוף לקור ורוח.
 
לפעמים נשארים סימנים עגולים במקום בו הונחו הכוסות, בגוון אדום עד סגול, הם חולפים מעצמם תוך יום עד שבוע.
מה יעשו לי בטיפול גוואשה: טיפול בגוואשה מתבצע לפעמים על עור יבש, אבל נפוץ יותר למרוח שמן עיסוי על העור באזור הכאב כדי ליצור סיכוך ולשמור על העור. באמצעות כלי הגוואשה המטפל משפשף ומגרד את העור באזור שצריך טיפול עד להופעת אדמומיות. לפעמים יופיע אפילו צבע סגול כהה שמעיד על סטגנציה משמעותית חמורה באזור המטופל.הטיפול בגוואשה אינו כואב (המצב בגללו הגעתם לטיפול כואב), אבל חשוב לדעת שברוב המקרים יישארו סימנים אדומים על העור, למשך יום עד שבוע אחרי הטיפול.הגוואשה יעיל מאוד בטיפול במצבים כמו כאבי שרירים, שריר תפוס, כאבי גב, סכיאטיקה, מיגרנות שמקורן בשרירי הצוואר, ואפילו שיעול וצינון.טיפול עם גוואשה מקלה על כאב אקוטי, משפר תנועתיות וגמישות השרירים והמפרקים, ומחזק את מערכת החיסון באזור המטופל
. 

2all בניית אתרים