התקשרו: 051-2441356

                            שעות פעילות:

                    ימים א-ה  09:00 -22:00

                    יום ו'          09:00-13:00

                    יש לתאם הגעה מראש !!!

למעבר למשוב קצר על חווית השירות  נא ללחוץ כאן

הנדון: תקנון טיפול פסיכותרפיה בשיטת CBT ודמיון מודרך


מטרת כללים אלו – להבטיח מסגרת טיפול מקצועי, שקוף ואיכותי במידה מיטבית.

הגדרות כלליות

1. המפגשים לצורך ייעוץ/טיפול יתקיימו בקליניקה בכתובת שמואל הרואה 26 אופקים. 

2. במקרים מסוימים ניתן לסכם על מפגש בודד או קבוע באמצעי תקשורת טלפון או אינטרנט. 

3. מפגשים מחוץ לקליניקה כרוכים בתשלום נוסף לפי מחירון המתעדכן מעת לעת. למעט מקרים בהם סוכם בכתב אחרת.

4. שובל של ידע כרגע עוסק פטור ולכן לא גובה מע"מ. באם תשנה סטטוס לעוסק מורשה או כל עוסק שדורש תוספת מע"מ כחוק יגבה המע"מ לפי הרשום במחירון המתעדכן מעת לעת ומפורסם באתר ובקליניקה.

5. עלות שעת טיפול  CBT (45-60 דקות) – 330 ש"ח כולל מע"מ (ותוספות לפי מחירון עדכני לאותה העת). 

6. כל חלק משעה דינו שעת מפגש נוספת וישולם בסוף המפגש.

7. ניתן לשלם במזומן, פייפאל (בתוספת 4% לעסקה +1.2 ש"ח לא כולל מע"מ), אשראי בתשלום אחד. לא מקבלים אמריקן אקספרס או אשראי תיירים, ב- PAYBOX , ב-  BIT . העברה בנקאית בתשלום אחד או צ'ק מזומן אפשרי כאמצעי תשלום לטיפול הבא. המחירים כוללים מע"מ אלא אם הוזכר אחרת. המטופל יקבל חשבונית וקבלה או קבלה כמקובל בחוק התשלום יתבצע מראש בהזמנת הטיפול או בסיום טיפול. 

8. במידה והמטופל מגיע דרך הסדר (קופ"ח, חברת ביטוח, שוברים או כל הסדר אחר שיהיה בתוקף מעת לעת), על אחריותו להביא התחייבות בתוקף ושמישה לטיפול הנוכחי או העתידיים. במידה ולא הביא מכל סיבה שהיא או השובר / התחייבות לא כובד ביום הטיפול, ישלם מחיר מלא לפי מחירון חברה המתעדכן מעת לעת ונמצא באתר ובפרסומי החברה עבור הגעה לתורו ולא יהיה זכאי להחזר כספי בהמשך גם אם ימציא התחייבות. כנגד התשלום תוצא חשבונית מס קבלה או קבלה כחוק. הדגשה גם אם יבחר המטופל לא לממש את תורו יאלץ לשלם עבור תור שלא ניתן היה לתת למטופל אחר וההפסד שנגרם לשובל של ידע.

9. בהמשך לסעיף הקודם על המטופל ובאחריותו להסדיר את ההשתתפות העצמית לפני תחילת הטיפול.

10. הגעה מטעם הסדר אינה פוטרת את המטופל מתקנון זה המחייב אותו ונמצא לקריאה באתר ובמשרדי החברה ומתעדכן מעת לעת.

11. על הלקוח להתייצב למפגש בזמן שנקבע בצורה מוסכמת בתחילתו של הטיפול. מומלץ להגיע 10 דקות לפני התור. באחריותו של המטופל לדאוג בעצמו לאמצעי תזכורת וכיו"ב על מנת שלא לפספס את המפגשים. 

12. כל איחור הינו על חשבונו של המאחר, והמפגש יסתיים בשעה שנקבעה מראש. 

13. במידה וחל עיכוב בתחילת הטיפול מסיבות המטפל, במקרה כזה ניתן להשלים דקות טיפול ללא עלות נוספת בהתאם ללו''ז במפגש הנוכחי או מפגשים הבאים כפי שיסוכם עם המטופל. 

14. במידה ומקדימים למעלה מ- 20 דקות יש לוודא מולי אם אפשר לעלות כל מנת לשמור על דיסקרטיות מטופלים.

15. מדיניות הביטולים – ניתן לבטל את המפגש לכל המאוחר עד 48 שעות שקודם למפגש ללא חיוב, עד 24 שעות לפני בחיוב 50% מהסכום מתחת ל24 שעות ללא החזר. 

16. כשנקבע המפגש, משמעות הדבר שהמפגש תפוס ע"י הלקוח ואין אפשרות לספקו למישהו אחר (בין אם הלקוח הגיע לקליניקה ובין אם לא). לכן המפגש יחויב בתשלום, חריגים: אילוץ כפוי פתאומי (כגון מחלה, תקלה בתחבורה/רכב, מצב ביטחוני וכיו"ב) – יחוייב ב-50% בלבד בהתאם לאישור שיוצג.

17. מפגש שבוטל ניתן לתאם מפגש חלופי בתשלום בהתאם לזמינות בלו"ז של המטפל. 

18. שני ביטולים רצופים ללא סיבה מוצדקת (כמו אילוצי מחלה וכד') מזמינים שאלה לגבי רלוונטיות וכדאיות התהליך הטיפולי. 

19. אכן קורה שמסיבה כזו או אחרת מטופל מתקשה להחזיק בתהליך הטיפולי, וזה דבר נורמלי, אולם כדאי לשתף את המטפל בדבר האי-יכולת להמשיך בטיפול. בכל מקרה לא מומלץ לקטוע את התהליך הטיפולי בעיצומו ללא 'סגירה' מסודרת ומקצועית (דהיינו פגישת סיכום). 

20. קשר טלפוני עם המטפל – ניתן להתקשר למטפל עד השעה 20:00 על מנת לקבל הכוונה קצרה, הבהרה של נושא שדובר במפגש וכו'. מדובר בשיחות קצרות בלבד (עד 5 דק') שאינן מחויבות בתשלום. במידה והמטפל לא עונה, ניתן להמתין שהמטפל יחזור לטלפון של המטופל ברגע שיתפנה לכך. כאשר אין מענה, יש לשלוח עד 2 הודעות ולא להתקשר שוב. 

21. מובהר בזאת חשיבות שיתוף הפעולה בינינו על מנת להגיע ליעד וזה כולל בתוכו ביצוע המטלות שמקבלים הביתה ומה המטרה שלהן ושללא ביצוען התהליך לא יעיל.

22. הטיפולים מעוגנים בחיסיון מטפל מטופל למעט בהם החוק מחייב להודיע לרשויות.

23. הקלטת מפגשים או צילומם באישור חתום של המטופל (חתימה ראשונה תתפוס לגבי כל המפגשים), יובהר בזאת שהמידע יישמר לצורכי ניתוח ועבודה ולא יפורסמו או יופצו בשום צורה או משום סיבה ללא אישור חתום של המטופל.

24. הפניה לבדיקות והבאת מסמכים רפואיים רלוונטיים: כחלק משלילת פתולוגיה אורגנית יש צורך בסדרת בדיקות ומסמכים ולפעמים עקב טיפול תרופתי קיים צורך בבדיקות מעקב. זכותו של המטופל לסרב להציג את הבדיקות אך המטופל יודע ומבין שהדבר עלול לפגוע או לעכב את הטיפול או לגרום למטפל לא להמשיך את הטיפול משיקוליו ולא תהייה למטפל כל עילה לתבוע.

CBT טיפול התנהגותי קוגניטיבי

CBT– הינו תהליך עבודה טיפולית במישור הנפשי המחייב רצינות רבה והתמדה. 

1. המפגש הטיפולי מתרחש בתדירות של אחת לשבוע ולעיתים בתחילה גם פעמים בשבוע. ניתן לסכם על מרווח גדול יותר בין הפגישות, אך הדבר איננו מומלץ כלל שכן מרווח גדול (אחת לשבועיים ומעלה), פוגם ביעילות הטיפול ורצפו. 

2. ישנה אפשרות למפגש כפול, במידה והמטופל או המטפל מרגיש צורך בכך. 

3. במפגשים הראשונים מתבצע איסוף מידע חיוני וזיהוי מטרות טיפוליות ראשוניות. כולל מילוי שאלונים בפעם ראשונה (בהמשך ימולא באמצע הטיפול ובסופו), נקבע סדר העדיפויות (באילו בעיות יש לטפל קודם) ונקבע פורמט טיפולי (להלן). 

4. פורמט טיפולי – ככלל קיימים שני פורמטים מובילים – טיפול CBT או טיפול פסיכו-דינמי (מיסודה של פסיכו-אנליזה) שאינו מוצע בקליניקה זו. 

5. טיפול CBT משלב גם דמיון מודרך ומתאים לפתרון יעיל של מצוקות, חרדות, תקיעות, קיבעון במחשבה או כפייתיות טורדנית או טראומה לסוגיה. מדובר בטיפול ממוקד ו'קצר מועד', ומשך הטיפול משוער לכ-15-20 מפגשים (או פחות מזה, תלוי בחומרת המקרה לגופו).  ניתן גם להאריך מעבר ל-20 מפגשים בהתאם לצורכי המטופל ובהסכמתו. CBT מטפל כל פעם בבעיה אחת שיכולה לפתור עוד בעיות בדרך.

שיתוף פעולה 

אופי המפגשים הינו בצורת שיחה הדדית, הן סביב המטרות הטיפוליות שנקבעו מראש והן על התכנים הנלווים למטרות אלו. קורה שלקוח מגיע עם עמדות משלו לגבי השאלה "כיצד אמור להתנהל הטיפול". בפועל, גישות טיפוליות הן משתנות ממטפל למטפל והלקוח עשוי למצוא את עצמו תוהה לגבי איכות הטיפול. כתוצאה מכך האמון במטפל עשוי לעמוד בסימן שאלה ועימו הצלחת הטיפול כולו. לכן, באם מאיזושהי סיבה אינך מרוצה ממהלך הטיפול או שמשהו בשיקול של המטפל אינו מובן, אתה יותר ממוזמן להעלות את מחשבותיך והרגשתך לשיחה עם המטפל. חשוב שהטיפול יתנהל באמון והבנה הדדית מרבית. המטפל ישמח לסייע לך להבין את התהליכים המקצועיים מתוך כבוד הדדי. 

טיפול אצל כמה מטפלים במקביל 

השילוב של שני תהליכים טיפוליים אצל שני מטפלים שונים מורכב. 

האדם בטבעו אינו מסוגל להתמסר ברצינות לשני תהליכים במקביל, ועבודה טיפולית לא תישא תוצאות של הצלחה. 

יוצא מכלל זה הוא שילוב של טיפול פרטני עם טיפול קבוצתי, וכן טיפול על ידי פסיכיאטר. במצב כזה אין מדובר בכפל-תהליכים אלא בנדבכים שונים שאדרבה משלימים אחד את השני.

ייעוץ פסיכיאטרי 

על אף שהמטפל מתמצא במידע לגבי תרופות פסיכיאטריות שונות, אין בסמכותו להמליץ על תרופה ספציפית, על מינון, על חזרה לכדור וכיו"ב. לשם כך יש להיוועץ בפסיכיאטר בלבד (ובאם אין אפשרות אחרת – להיוועץ ברופא המשפחה).

טיפול יעיל לעיתים נשען על שיתו"פ בין מספר גורמים המלווים את האדם בתהליכי החלמה ושיקום. ככל שהתמונה תהיה ברורה למטופל וראייתו אחידה, כך יוטב למטופל. 

חשוב להימנע מפיצול / הסתרת מידע שעשוי להיות חיוני ואף קריטי לבריאותו של המטופל. 

אם אתה מרגיש שיש צורך לסיים את הטיפול, הנך מוזמן לשוחח על כך עם המטפל בהקדם. יחד עם המטפל מתבצע 'סגירת טיפול' בצורה המיטיבה ביותר עבורך. בסיום הטיפול מתקיימת "פגישת סיום". פגישה זו הינה חיונית להפנמת התהליך הטיפולי. בפגישה זו אנחנו נסכם את הטיפול, את חוויותיך מהתהליך כולו, נלמד מההצלחות וכיצד ניתן לקחת אותן לעתיד. 

גם אם הנך עשוי לחזור לטיפול בעוד זמן-מה, פגישת סיום היא חיונית ביותר. 

סודיות 

המטפל מחויב לסודיות מוחלטת כלפי המטופל. תכנים המדוברים בטיפול וכן מסקנות המטפל מהמפגש לא עוברות לאדם שלישי, גם אם מדובר בהוריך או בן/בת זוגך. באם תרצה בכך, תוכל לשתף ביוזמתך את מי שתרצה, אולם המטפל לא יעביר להם שום מידע גם בהסכמתך. יוצא מכלל זה, הוא כאשר המטופל זקוק ונשען על עזרת סביבתו המשמעותית (כגון המשפחה). אז, בהסכמת המטופל יהיה המטפל רשאי לחשוף מידע מצומצם ממה שרלוונטי לאותה שיחה.

תוספות לתקנון

למרות ובגלל כל האמור בהסכם זה. במידה ואינך מרגיש טוב בין הטיפולים או בטיפול או חושב מחשבות אובדניות ואינך מצליח להשיג אותי. יש לפנות במיידית לרופא המשפחה או למיון כללי או למיון פסיכיאטרי ללא דיחוי. לציין אין לראות בסעיף זה טופס הפניה למיון אלא המלצה מקצועית ויש להצטייד בטפסים מתאימים בהתאם למקום הפניה על מנת למנוע עלויות ותשלומים מיותרים. לשובל של ידע אין ולא תהיה כל אחריות עבור הוצאות שייגרמו בגין פניה למתקן כזה או אחר

בברכה,

עידו פריירייך, 

אח מוסמך פסיכותרפיסט מטפל בשיטת CBT , אח טיפול נמרץ מוסמך מדריך קליני

מ.ר. 184658 טל' 051-2441356 

המטופל: קראתי והבנתי את תוכן התקנון והתנאים שבו מקובלים עלי.

שם ומשפחה: _____________________________ טלפון: ___________________ תאריך _______________ 

חתימת הלקוח/המטופל ______________________ 

המטפל: הנ"ל חתם על התקנון בנוכחותי.

חתימת המטפל    

עדכני 3.2021

logo בניית אתרים